Étkezéssel kapcsolatos tájékoztató

Tisztelt Szülők!

Az iskolai étkezéssel kapcsolatos észrevételeik alapján felvettük a kapcsolatot a GAMESZ élelmezésvezetőjével.

A panaszok elsősorban kis ételadagokról és a repetázás megszűnéséről szóltak.

Az élelmezésvezető asszony kérésünkre elmondta, hogy a gyermekétkeztetést szabályozó rendeletben a különböző életkorú gyermekek ételadagjában  csak minimális különbség van. Így, tulajdonképpen az alsó tagozatos tanulók és a felső tagozatosok ugyanakkora adagra jogosultak.

Intézményünkből közel 150 gyermek étkezik naponta. Többször ellenőriztük az étkeztetés folyamatát.

Mi, a következő anomáliákat tapasztaltuk:

A gyerekek nem mindig eszik meg a kikért ételt, különösen igaz ez a levesre. De a második fogásnál is előfordul, hogy csak a feltétet eszik meg és a köretet nem. Ez, legfőképpen a főzelékekre jellemző.

Sokan csak a tésztaféléket eszik meg, mert csak ezt ismerik.

Az ebédhez gyakran adnak gyümölcsöt vagy desszertet. Ezeket általában örömmel fogyasztják a gyerekek a fő étel helyett.

A konyhások repetát adni csak akkor tudnak, ha van maradék.

A konténeres étkezőben nem csak a mi tanulóink étkeznek, hanem más intézmény tanulói is. Ezért, amikor az ételosztó konyhásnénik azt mondják, hogy nincs repeta, pedig a kondér félig van étellel, az  azt jelenti, hogy a másik intézményből még 150 gyerek jön utánunk ebédelni.

Arra kérjük a kedves Szülőket, hogy beszélgessenek el gyermekükkel a kulturált magyar étkezési szokásokról. Az étkezés sorrendje: leves, főétel, desszert.

Amennyiben így étkeznek, a kiadott ételmennyiség elegendő lesz számukra az uzsonnáig.

Tisztelettel: 

Az Iskolavezetés